News

روحانیت استان بوشهر باید احیاء و به جایگاه اصلی خود برسد + تصاویر

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه در تاریخ استان بوشهر بزرگان حوزوی بسیار زیادی داشته ایم، گفت: ما باید روحانیت استان را احیاء و به جایگاه اصلی خود در حوزه روحانیت برسانیم و این دیدگاه مقام معظم رهبری است.

به گزارش روابط عمومي دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، آیت الله صفایی بوشهری در نشست با معاونین آموزش مدارس علمیه برادران استان بوشهر، ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، این ماه را منشأ خیرات و برکات الهی عنوان نموده و اظهار کرد: اگر ماه مبارک رمضان نبود تمام جامعه بشری دچار بحران عنایت الهی می شد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با اشاره به سند جامع حوزه های علمیه استان بوشهر، افزود: در سند جامع تحول حوزه های علمیه استان بوشهر، 12 مدرسه علمیه با نگاه خودکفایی حوزه های علمیه و تأثیرگذاری منطقه ای، ملی و حوزه خلیج فارس لحاظ شده است.

آیت الله صفایی بوشهری مهم ترین بخش در حوزه های علمیه را بخش آموزش عنوان نموده و اظهار کرد: کار شما در حوزه آموزش یکی از مهم ترین ارکان حوزه علمیه بوشهر است لذا باید خیلی جدی بگیرید و این خدمتی بزرگ به اهل بیت و مکتب تشیع است.

وی ادامه داد: در عرصه آموزش، به خارج از استان نگاه نکنید بلکه نگاه ها به خود و استان باشد اما قانون را مراعات کنید و کارها و درس های فوق برنامه، نشست های علمی و ابتکار داشته باشید.

امام جمعه بوشهر وجود روحانیت آگاه و اخلاق مدار را در جامعه بسیار مهم و تأثیرگذار عنوان نموده و خاطر نشان کرد: روحانیت باید چهار ویژگی علمیت، اخلاق، مردمی بودن و قرار داشتن در خط مقدم مبارزه با استکبار داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه یک روحانی بد مثل ویروس در جامعه روحانیت است که همه چیز را از هم می پاشد، تأکید نمود: در حوزه های علمیه تنها بر نمره و کمیت تأکید نداشته باشید و بر روی کیفیت آموزش نیز تمرکز کنید.

khabar140298 1

khabar140298 1

khabar140298 1

khabar140298 1

khabar140298 1

khabar140298 1

khabar140298 1

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

حدیث برگزیده

hd20593

گلستان اخلاقی

کلمات قصار حکایت ها
دستورالعمل ها سخنرانی ها
 
پرسش و پاسخ
اشعار
sah 
شرح صحیفه سجادیه

پرسش و پاسخ

web Design:sirafdp.com