News

با وسواس و دقت در زمینه محیط زیست تصمیم گیری شود + تصاویر

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه بخش زیادی از محیط زیست استان بوشهر در منطقه دشتی است، اظهار داشت: بخش زیادی از فضای حفاظت شده ما در استان بوشهر در این منطقه است به همین خاطر باید با وسواس، دقت و دانش بنیانی در زمینه محیط زیست تصمیم گیری شود.

به گزارش روابط عمومي دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، صبح امروز سه شنبه، آیت الله صفایی بوشهری دیدار اعضای شورای اسلامی شهرستان دشتی و جمعی از فعالین این منطقه، بیان کرد: در استان بوشهر با وجود صنایع آلاینده مثل نفت، گاز و پتروشیمی و عوامل مخرب محیط زیست جهانی مثل گاز های گلخانه ای، ما نیاز داریم که یک محیط زیست مقاوم داشته باشیم و این محیط زیست گذشته از اینکه نباید دست بخورد باید توسعه نیز پیدا کند.

امام جمعه بوشهر با اشاره به دغدغه اخیر مردم خورموج مبنی بر عملیات اکتشاف و ایجاد راه دسترسی به معدن در تنگه بیرمی دشتی که باعث تخریب محیط زیست این منطقه می شود، افزود: تا ممکن است نباید به فضای محیط زیست اولیه دست برده شود چون آن محیط زیست اولیه با موازین الهی منطبق است.

وی ادامه داد: محیط زیست الهی را گذشته از اینکه باید حفظ کنیم لازم است با ایجاد خط مقاومت و یک سری عوامل جبران کننده، از تأثیر آلاینده ها و گسترش آنها نیز جلوگیری کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه حفظ محیط زیست یک اصل مسلم است، تأکید نمود: محیط زیست باید حفظ و گسترش داده شود.

آیت الله صفایی بوشهری در بخش دیگری از بیانات خود، منطقه دشتی را مدینة الرسول استان بوشهر عنوان نموده و اظهار داشت: دشتی جایی است که بزرگان، علما و حتی بسیاری از دانشمندان استان ما در آنجا زیست داشته اند و بخش عظیمی از شکوه استان بوشهر مدیون این منطقه است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر به ویژه منطقه دشتی یک گنج غیر مکشوف است، افزود: در سال های اخیر اندکی از بزرگی استان بوشهر هویدا شده اما تا به آن جایگاه واقعی برسیم فاصله داریم.

وی تأکید نمود: استان بوشهر باید آلبوم توسعه و پیشرفت پایدار، جامع، دینی و انقلابی ایران باشد چون ما همه چیز در استان داریم و چیزی کم نداریم.

khabar1500598 1

khabar1500598 1

khabar1500598 1

khabar1500598 1

khabar1500598 1

khabar1500598 1

khabar1500598 1

khabar1500598 1

khabar1500598 1

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

حدیث برگزیده

hd20593

گلستان اخلاقی

کلمات قصار حکایت ها
دستورالعمل ها سخنرانی ها
 
پرسش و پاسخ
اشعار
sah 
شرح صحیفه سجادیه

پرسش و پاسخ

web Design:sirafdp.com