News

آثار تربیتی نماز در بین دانش آموزان و دانشجویان تبیین شود / روحانی و امام جماعت در رشد فرهنگی نمازگزاران اثرگذار باشد + تصاویر

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه بوشهر، آیت‌الله صفایی بوشهری پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری چهارمین اجلاس استانی نماز  با قدردانی از تلاش اعضای ستاد اقامه نماز و اجلاس استانی نماز  بوشهر با بیان اینکه اقامه نماز به عنوان بیشترین عمل واجب در دین مورد توجه قرار دارد اظهار داشت: اقامه نماز، گذشته از آثار و برکات فراوان آن برای انسان و جامعه، نقش مهم و تاثیرگذاری در تربیت انسانی دارد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه جامعه‌‌ای که در آن نماز نهادینه شده باتخلفات و منکرات کمتری مواجه است گفت: اقامه نماز انسان را آسمانی تربیت می‌کند که حضور در نماز جماعت مساجد تاثیرپذیری تربیت انسانی را افزایش می‌دهد.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه اقامه نماز ، سبب نجات انسان در دنیا و رستگاری در آخرت می‌شود افزود: اگر بخواهیم جامعه‌ای سالم و دور از تخلفات و منکرات داشته باشیم باید نماز محور باشد و این فریضه الهی در آن نهادینه شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری، نماز را سبب رشد و کمال انسان دانست و خاطر نشان کرد: اقامه  نماز علاوه بر شخصیت ایمانی سبب شاخص‌های بزرگ انسانی در جامعه می‌شود.

وی، با اشاره به اینکه تخلفات در انسان‌هایی که توجه به اقامه نماز دارند بسیار کمتر از دیگر انسان‌ها است گفت: یکی از عوامل اقتدار، پیشرفت، توسعه و سلامت انسان توجه ویژه به اقامه نماز به ویژه نماز در مساجد است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر تنظیم زندگی با محوریت نماز تصریح کرد: باید جوانان، نوجوانان و نونهالان که بزرگترین سرمایه و ثروت کشور هستند بر اساس تراز انقلاب اسلامی پرورش و تربیت شود.

امام جمعه بوشهر یکی از شاخص‌های مهم پرورش  انسان در تراز انقلاب اسلامی را اقامه نماز دانست و خاطر نشان کرد:باید  اقامه نماز و آثار تربیتی آن در بین دانش آموزان و دانشجویان تبیین شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری، آموزش و پرورش، بهزیستی، دانشگاه و مراکز فرهنگی را نقش مهم و تاثیرگذاری در پرورش و تربیت جامعه هدف بر اساس تراز انقلاب اسلامی دانست و تاکید کرد: نماز به انسان رشد شخصیت الهی می‌دهد و باید در راستای ترویج فرهنگ اقامه نماز و روش‌های تربیتی آن  در بین جوانان، نوجوانان و نونهالان بیشتر پرداخته شود.

وی، با تاکید بر فراهم شدن عوامل پرجاذبه نماز جماعت افزود: غیر از فراهم شدن جذابیت‌های اقامه نماز در مساجد، باید روحانی و امام جماعت در رشد فرهنگی نمازگزاران اثرگذار باشد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، جایگاه این استان در بخش‌های مختلف در بین دیگر استان‌ها را برتر و ممتاز دانست و خاطر نشان کرد: استان بوشهر در بسیاری از حوزه‌ها الگو و برتر است که این مهم در شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر این هفته مورد توجه قرار می‌گیرد.

khabar70298 1

khabar70298 1

khabar70298 1

khabar70298 1

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

حدیث برگزیده

hd20593

گلستان اخلاقی

کلمات قصار حکایت ها
دستورالعمل ها سخنرانی ها
 
پرسش و پاسخ
اشعار
sah 
شرح صحیفه سجادیه

پرسش و پاسخ

web Design:sirafdp.com