News

ایجاد موزه، کتابخانه تخصصی و باشگاه قرآنی در مراکز استان ضروری است + تصاویر

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، آیت‌الله صفایی بوشهری ظهر امروز در نشست با دست‌اندرکاران برنامه ترتیل‌خوانی نوای ملکوت، ویژگی‌های قرآن کریم نسبت به دیگر کتب آسمانی را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت:خداوند در هر عصری یک برنامه‌ای برای نجات و کمال انسان به جامعه بشری در قالب کتاب آسمانی ارائه می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، قرآن کریم را خاتم‌الکتاب الهی دانست و تصریح کرد: قرآن برای زندگی، مدیریت، کمال، رشد و نجات انسان و جامعه از بحران‌ها یک ملاک و تغییر ناپذیر است و تحریف پذیر نیست.

امام جمعه بوشهر با بیان اینک فضای استان بوشهر در ماه مبارک رمضان به فضای قرآنی تبدیل شده است افزود: مراسم ترتیل خوانی نوای ملکوت زمینه معنوی شدن جای جای استان را فراهم کرده که پخش مستقیم آن از سیمای مرکز بوشهر سبب بهره‌مندی همگان از این مراسم شده است.

آیت‌الله صفایی بوشهری مخاطب برنامه ترتیل‌خوانی نوای ملکوت بوشهر را افزون بر 500 هزار نفر دانست و خاطر نشان کرد: گسترش این برنامه در قشر نونهال، نوجوان، مهد کودک‌ها، دبستان‌ها و مراکز آموزشی دانش آموزی امری مهم و ضروری است.

وی، با تاکید بر مصور شدن برنامه ترتیل خوانی نوای ملکوت گفت: امسال برای هشتمین بار مراسم ترتیل‌خوانی نوای ملکوت بوشهر در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود که لازم است این برنامه‌ها هر سال مصور و مستند ، حفظ و نگه‌داری شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با تاکید بر گسترش مراسم ترتیل خوانی نوای ملکوت بوشهر به تمام سطوح جامعه تصریح کرد: حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر محل مرکز مراسم ترتیل‌خوانی نوای ملکوت به عنوان قلب قرآن بوشهر تبدیل شود و این آیین به دیگر سطوح جامعه شامل دبیرستان‌ها دبستان‌ها، مساجد، تکایا، مراکز و محافل عمومی گسترش یابد.

امام جمعه بوشهر، تعیین روزهایی در ماه برای برگزاری مراسم ترتیل خوانی قرآنی در محافل تعریف و تعیین شده افزود: در برگزاری این مراسم در طول سال چهره‌های گوناگون قرآنی شناخته می‌شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری، بر تدوین برنامه سیمای قرآنی استان بوشهر تاکید کرد و  گفت: با ظرفیت‌های قرآنی که در استان بوشهر وجود دارد لازم  است سیمای قرآنی استان بوشهر تدوین شود که قابلیت پخش از سیمای ملی باشد.

وی، تاسیس موزه قرآنی را در بوشهر یک ضرورت دانست و تاکید کرد:با توجه به ظرفیت بالای استان بوشهر در عرصه قرآن مجید، ایجاد  موزه، کتابخانه تخصصی و باشگاه قرآنی در مراکز استان ضروری است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر،  برنامه ترتیل‌خوانی نوای ملکوت را فوق‌العاده قوی دانست و تصریح کرد: با توجه به تعیین یک روز در بوشهر به نام روز قرآنی، لازم است برای برگزاری مراسم با کیفیت در این روز از هم اکنون برنامه‌ریزی شود چراکه روز قرآنی بوشهر به عنوان یک برند در کشور شده است.

khabar210298 1

khabar210298 1

khabar210298 1

khabar210298 1

khabar210298 1

khabar210298 1

khabar210298 1

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

حدیث برگزیده

hd20593

گلستان اخلاقی

کلمات قصار حکایت ها
دستورالعمل ها سخنرانی ها
 
پرسش و پاسخ
اشعار
sah 
شرح صحیفه سجادیه

پرسش و پاسخ

web Design:sirafdp.com