News

زکات یک فریضه الهی است اما نباید به حالت اجبار قرار گیرد + تصاویر

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، آیت‌الله  صفایی بوشهری  در نشست شورای زکات استان بوشهر با محوریت فرآیند جمع‌آوری زکات گندم و زکات فطریه در سال جاری اظهار داشت: زکات یک فریضه الهی است اما نباید به حالت اجبار قرار گیرد که نیاز اولیه آن فرهنگ سازی است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر افزود: دهیاران، شهرداران و شوراهای روستایی و شهری می‌توانند با فرهنگ سازی زمینه‌ساز احیاء این فرهنگ باشند که نیاز است در هفته اول ماه مبارک رمضان به عنوان هفته زکات استان نام‌گذاری شود.

وی تصریح کرد: صدا و سیما، رسانه‌ها و ائمه جمعه در کنار روحانیون می‌توانند از فضای هفته اول ماه مبارک رمضان برای فرهنگ سازی در زمینه پرداخت زکات استفاده کنند که به دلیل هم زمانی با برداشت گندم استان، می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

آیت الله صفایی بوشهری ادامه داد: زکات چرخه اقتصاد را روان می‌کند و با توجه به این که در محلی که زکات جمع‌آوری می‌شود در همان جا نیز توزیع می‌شود می‌تواند ضمن کاهش فقر، زمینه رفع محرومیت نیز از آن نقطه فراهم سازد.

وی بیان کرد: مردم باید بدانند که زکات جمع‌آوری شده در طرح هادی روستایی، رفع فقر، ساخت مسجد، درمانگاه و حسینیه و سایر زیرساخت‌ها هزینه می‌شود که این امر نیز نیاز به اطلاع رسانی وسیع دارد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر اظهار داشت: با توجه به این که یکی از ظرفیت‌های مغفول زکات، زکات مستحبی است نیاز است که با یک برنامه ریزی جامع، در این خصوص برنامه ریزی مناسب انجام شود.

khabar20298 1

khabar20298 1

khabar20298 1

khabar20298 1

khabar20298 1

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

حدیث برگزیده

hd20593

گلستان اخلاقی

کلمات قصار حکایت ها
دستورالعمل ها سخنرانی ها
 
پرسش و پاسخ
اشعار
sah 
شرح صحیفه سجادیه

پرسش و پاسخ

web Design:sirafdp.com