News

شوراهای اسلامی شهر و روستا به دور از گرایشات سیاسی به مردم خدمت کنند + تصاویر

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: مردم از شوراهای شهر و روستا، مطالبه‌ی روزانه دارند به همین جهت اعضای شوراها باید به دور از گرایشات سیاسی و جناحی به مردم خدمت کنند.

به گزارش روابط عمومي دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، آیت الله صفایی بوشهری صبح امروز در دیدار با مرتضی الویری رئیس و جمعی از اعضای شورای عالی استان‌ها در بوشهر با بیان اینکه یکی از مظاهر مردم سالاری نظام جمهوری اسلامی ایران، شوراهای اسلامی شهر و روستاست، اظهار کرد: شوراهای اسلامی شهر و روستا نقشی جدی در زندگی مردم دارند به همین جهت سلامت و دانش در عرصه طراحی و مدیریت جامع شهری و روستایی بسیار مهم است.

وی یکی از ویژگی های مهم اعضای شوراهای اسلامی را داشتن دانش لازم عنوان نموده و افزود: علم و دانش فوق روز مرتبط در رابطه با برنامه ریزی کلان شهر و روستا یکی از ضروریات شوراهای اسلامی شهر و روستاست.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر تأکید نمود: شوراهای اسلامی باید دانش بنیان باشند و شخصیت هایی در آن حضور داشته باشند که دارای دانش لازم باشند.

آیت الله صفایی بوشهری ادامه داد: در شوراها تفکرات سیاسی مختلفی وجود دارد که باید نقطه اشتراک همه آنها، خدمت به مردم باشد.

وی تنظیم سند جامع شوراهای اسلامی شهر و روستا در سطح کشور را ضروری دانسته و تصریح نمود: اگر شوراهای اسلامی در فضای ملی دارای یک ساختار منسجم و قوام برنامه ریزی با نگاه فوق روز باشد و همه شهرها و روستاها بر اساس آن برنامه ریزی کنند می توانند تحول بزرگی در کشور ایجاد کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر ادامه داد: سند جامع ایران در زمینه توسعه شهری و فوق روز فکر کردن و مدیریت جامع در این رابطه بسیار می تواند در روند رشد و توسعه شهرهای کشور نقش ایفا کند.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه در استان بوشهر شوراهای اسلامی شهر و روستا بسیار موفق هستند، افزود: اختلاف سلیقه در شوراها امری طبیعی است چون افراد با سلایق مختلف دور هم جمع شده اند اما باید تحمل هم داشته باشند و نقطه اشتراک همه آنها، عبور از خود و خدمت به مردم باشد.

khabar31001988 1

khabar31001988 1

khabar31001988 1

khabar31001988 1

khabar31001988 5

khabar31001988 6

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

حدیث برگزیده

hd20593

گلستان اخلاقی

کلمات قصار حکایت ها
دستورالعمل ها سخنرانی ها
 
پرسش و پاسخ
اشعار
sah 
شرح صحیفه سجادیه

پرسش و پاسخ

web Design:sirafdp.com